FC Iliria falenderon te gjithe ekipet pjesmarrese ne turneun tradicional Cupa Pavaresia. Suksese ne gjysmen e dyte te kampionatit dhe mirupafshim vitin e ardhshem


Rinia Solothurn - fiuese e turneut

CIS Marigona - Vendi i dyte

Kallablliku Hägendorf - Vendi i trete